ANA SAYFA    SU TİMİ    EĞLENCE    SU YAYINLARI    KUMBARA    AFİŞLER
 
 
 
ÇOCUK FESTİVALİNDE ÇOCUKSU DERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Konya Çocuk Film Festivali muhteşem gösterilerle büyük beğeni topladı. KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün de açtığı standla katıldığı şenlikte çocuklara hikaye kitapları ve çocuk dergileri hediye edildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkısıyla düzenlediği Konya Çocuk Film Festivali coşkulu geçti. 3 gün boyunca süren M1 Konya Sinemaları ve Açık Alanı’ndaki festivalin açılış kurdelesi yoğun katılımla kesildi. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün de açtığı standla katıldığı festivalde damla kostümlü maskotlar, çocuklara hikaye kitapları ve dergilerden dağıttı.

Festivalin açılışında konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mithat Büyükalim, programı organize ederken çocukların dünyayı, Konya’yı ve hayatı tanımalarını arzu ettiklerini belirterek, “10 tane çocuk dergisi festivalimizde bizimle birlikte. Eski ve yeni sayılarını tüm katılımcılara sunuyorlar. Yine Suriyeli çocuklarımızın çektiği, bizim çocuklarımızın da destek verdiği 2 tane kısa film gösterisi olacak. Niloya ve Harika Kanatlar Çocuk Tiyatroları, çocuk şarkıları, yarışmalar, bilim gösterileri, Mehteran konseri, kısa film, uzun film gösterileri olacak. Bu organizasyonu gerçekleştirirken, bize desteklerini esirgemeyen Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, tüm ekip arkadaşlarıma, tüm kuruluşlara, destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Emiray filminin gösterildiği festivalin açılış kurdelesi protokol tarafından kesildi.