ANA SAYFA    SU TİMİ    EĞLENCE    SU YAYINLARI    KUMBARA    AFİŞLER
 
 
 
ÇOCUKSU DERGİSİNİN 7. SAYISI ÇIKTI

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su tasarrufu bilincini oluşturmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Çocuksu dergisinin yedinci sayısını yayınladı.

Su ve kanalizasyon hizmetlerinin yanı sıra çocuklara yönelik bilinçlendirme amaçlı kültürel faaliyetlerini de sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Çocuksu dergisinin 7. sayısını okurlarına sundu. İlk altı sayısında büyük beğeni gören Çocuksu dergisi yedinci sayısında da dopdolu içeriğiyle okurlarını bekliyor.

Her üç ayda bir okurlarına sunulan Çocuksu dergisinin yedinci sayısı, önceki sayılar gibi yine çocuklarda su tasarruf bilincini eğlendirerek anlatıyor. Çocuksu dergisinin 7. sayısında, hikayeler, masallar, macera yazıları, oyunlar ve tarihi anekdotlar yer alıyor. Bunun yanı sıra “Sizden Gelenler” kısmında gönderilen fotoğraflara da yer veriliyor. İçindeki eğlenceli tasarım tarifleri, hayali hikayecikler, fıkralar ve karikatürleriyle Çocuksu dergisi eğlendiren; aynı zamanda da öğreten bir yazınsal eser özelliği taşıyor. Çocuksu dergisinin tamamı http://www.cocuksu.org.tr sitesinde yazılı olarak yer alıyor.

Bunun yanında sitede, “Su Döngüsü” isimli çizgi filmi ve “Kavuklu ve Pişekar” isimli tiyatro oyununu izleyebilir; “Ya Su Olmasaydı?”, “Su Uyur; Susuzluk Asla”, “Sevimli Kuş ve Susuzluk”, “42XLÜLO” isimli Çocuksu serisi kitaplarını sesli olarak dinleyebilir, hem de okuyabilirsiniz. Su ile alakalı ödüllü yarışmaların yer aldığı site, toplumsal bilincin kazandırılmasında önemli bir rol oynuyor. Siz de KOSKİ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne gelerek Çocuksu dergisinin yedinci sayısını ücretsiz tedarik edebilirsiniz…

TIKLAYINIZ