ANA SAYFA    SU TİMİ    EĞLENCE    SU YAYINLARI    KUMBARA    AFİŞLER
 
 
 
KOSKİ 10 BİN ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, çocuklarda su tasarruf bilincini oluşturmaya yönelik yürüttüğü faaliyetler kapsamında 10 bin öğrenciyle buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve çocuklarda su tasarruf bilincini oluşturmayı hedefleyen faaliyetler amacına ulaştı. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak ilkokullarda gerçekleştirilen “Kavuklu ve Pişekar” tiyatrosu, akılda kalıcı replikleriyle hem eğlendiren hem de öğreten bir çalışma oldu. Yaklaşık 10 bin öğrenciye seyrettirilen tiyatro oyunu kapsamda 6 bin 500 kilometre yol kat edilirken, aralarında 30 bine yakın kitap ve derginin de bulunduğu çeşitli eğitici dokümanlar dağıtıldı.

KAVUKLU VE PİŞEKAR’I 10 BİNE YAKIN ÖĞRENCİ SEYRETTİ

Konya’da 31 ilçede sahnelenen tiyatro oyunu “Kavuklu ve Pişekar” ile toplam 9 bin 890 öğrenciye su tasarrufu anlatıldı. İlçelerdeki tüm ilkokul öğrencilerinin katılımıyla sahne alan “Kavuklu ve Pişekar”, öğrencilere su tasarrufu yapılmaması durumunda bir bardak su için insanların tüm değerli eşyalarını satmak zorunda kalabileceğini, su olmadan hayatın olamayacağını anlattılar. Hazırladıkları skeçle eğlendirirken bilinçlendiren Kavuklu ve Pişekar, öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Programın sonunda öğrencilerin öğrendiklerini sınamak için çeşitli bilmeceler soruldu, oyunlar oynandı. Kavuklu ve Pişekar ile birlikte çocuklar “Çocuksu Şarkısı”nı söylediler.

TİYATRO OYUNU KAPSAMINDA 6 BİN 500 KM YOL KAT EDİLDİ

Çocuklarda su tasarruf bilincini oluşturmaya yönelik hazırlanan “Kavuklu ve Pişekar” oyunu kapsamında tüm ilkokul öğrencilerine ulaşmak için toplam 6 bin 500 kilometre yol kat edildi. Sarayönü ilçesinde başlayan tiyatro oyunu, Selçuklu ilçesinde son buldu. Profesyonel tiyatro oyuncularının sahne aldığı okullarda, öğrenciler pür dikkat oyunu seyrettiler. Kimi okullarda öğrenci velilerinin de katıldığı gözlenirken, oyunda kullanılan akılda kalıcı replikler övgüyle karşılık buldu.

WWW.COCUKSU.ORG.TR’YE İLGİ ARTTI

Tiyatro oyunu kapsamında öğrencilere, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Suyun Son Türküsü”, “Su Varmış Su Yokmuş”, “42XLÜLO İle Su Tasarrufu”, “Su Timi”, “Çocuksu dergisi” gibi kitapların yanı sıra tasarrufla ilgili sözlerin yer aldığı çıkartmalar, afişler, damla saatleri ve anahtarlıkları da dağıtıldı. Toplam 30 bin adet kitap ve dergi ile 20 bine yakın eğitici dokümanın dağıtıldığı programlar sayesinde www.cocuksu.org.tr adresine ilgi arttı. Su tasarrufuyla alakalı gönderilen sloganlarda artış göze çarparken, şehir dışından çok sayıda kişi “Kavuklu ve Pişekar” tiyatrosunu www.cocuksu.org.tr’den izledi.

Foto Galeri