ANA SAYFA    SU TİMİ    EĞLENCE    SU YAYINLARI    KUMBARA    AFİŞLER
 
 
 
ÇOCUKSU DERGİSİNİN İKİNCİ SAYISI ÇIKTI

 Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su tasarrufu bilincini oluşturmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Çocuksu dergisinin ikinci sayısını yayınladı.

 

Su ve kanalizasyon hizmetlerinin yanı sıra çocuklara yönelik bilinçlendirme amaçlı kültürel faaliyetlerini de sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Çocuksu dergisinin ikinci sayısını okurlarına sundu. İlk sayısında büyük beğeni gören Çocuksu dergisi ikinci sayısında da dopdolu içeriğiyle okurlarını bekliyor.

KOSKİ Çocuksu Yayın Serisi'nin 7'ncisi olan 42XLÜLO isimli çizgi hikaye kitabının ardından yayınlanan ve her üç ayda bir okurlarına sunulacak olan Çocuksu Dergisi'nin ikinci sayısı, birinci sayısı gibi yine çocuklarda su tasarruf bilincini eğlendirerek anlatıyor.

Çocuksu dergisinin ikinci sayısında, hikayeler, masallar, macera yazıları, oyunlar ve tarihi anekdotlar yer alıyor. Bunun yanı sıra “Sizden Gelenler” kısmında gönderilen fotoğraflara da yer veriliyor. İçindeki eğlenceli tasarım tarifleri, hayali hikayecikler, fıkralar ve karikatürleriyle Çocuksu Dergisi eğlendiren; aynı zamanda da öğreten bir yazınsal eser özelliği taşıyor.

Çocuksu dergisinin tamamı http://www.cocuksu.org.tr sitesinde yazılı olarak yer alıyor. Bunun yanında sitede, “Su Döngüsü” isimli çizgi filmi ve “Kavuklu ve Pişekar” isimli tiyatro oyununu izleyebilir; “Ya Su Olmasaydı?”, “Su Uyur; Susuzluk Asla”, “Sevimli Kuş ve Susuzluk”, “42XLÜLO” isimli Çocuksu Serisi kitaplarını sesli olarak dinleyebilir, hem de okuyabilirsiniz.

Su ile alakalı interaktif oyunların ve ödüllü yarışmaların yer aldığı site, toplumsal bilincin kazandırılmasında önemli bir rol oynuyor. Siz de KOSKİ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne gelerek Çocuksu dergisini tedarik edebilirsiniz…