ANA SAYFA    SU TİMİ    EĞLENCE    SU YAYINLARI    KUMBARA    AFİŞLER
 
 
 
KAVUKLU VE PİŞEKAR SU TASARRUFUNU ANLATIYOR

 Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 31 ilçede sahnelenecek olan tiyatro oyunu “Kavuklu ile Pişekâr” ile çocuklara su tasarrufunu anlatacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, çocuklarda su tasarruf bilinci oluşturmak için özellikle de ilkokullarda çeşitli faaliyetler yürütüyor. Bu kapsamda “Kavuklu ile Pişekâr” isimli tiyatro oyunu sahneleyen KOSKİ, daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Yaklaşık bir buçuk ay boyunca merkez ve taşra dâhil tüm ilçelerde gerçekleştirilecek olan su tasarruf bilinci kazandırma çalışmaları çerçevesinde; çocuklara etiket, afiş, damla kol saati, Çocuksu dergisi ve çeşitli hikâye kitapları hediye edilecek.

PROGRAM SARAYÖNÜ’NDE START ALDI

KOSKİ Genel Müdürlüğü, su tasarrufu bilinci kazandırma programlarının ilkini Sarayönü’ndeki tüm ilkokul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirdi. Tiyatro oyununun başkarakterleri Kavuklu ve Pişekâr, öğrencilere su tasarrufu yapılmaması durumunda bir bardak su için insanların tüm değerli eşyalarını satmak zorunda kalabileceğini, su olmadan hayatın olamayacağını anlattılar. Hazırladıkları skeçle öğrencileri eğlendirirken bilinçlendiren Kavuklu ve Pişekar, öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Programın sonunda öğrencilerin öğrendiklerini sınamak için çeşitli bilmeceler soruldu, oyunlar oynandı. Kavuklu ve Pişekar ile birlikte çocuklar “Çocuksu Şarkısı”nı söylediler.

KOSKİ SU TASARRUFUNU ÖNEMSİYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, çocuklarda su tasarrufu bilincini kazandırmak için başta www.cocuksu.org.tr internet sitesi olmak üzere, Çocuksu dergisi, afiş ve slogan yarışmaları, proje yarışmaları, KOSKİ Mavi Bayrağı Projesi ve tiyatral gösterilerle önemli çalışmalarda bulunuyor.  www.cocuksu.org.tr sitesinde yayınlanan afiş, slogan ve proje yarışmalarına katılan çocuklar çeşitli hediyelerle ödüllendiriliyor. Bunun yanı sıra KOSKİ Mavi Bayrağı Projesi kapsamında okullarda çok önemli çalışmalar yapılıyor. İçinde hikaye, masal ve öykülerin bulunduğu çeşitli kitaplarla eğlendirirken öğreten bir metot izleyen KOSKİ, Çocuksu dergisiyle de çocukları tasarrufa yönlendiriyor.

Foto Galeri