ANA SAYFA    SU TİMİ    EĞLENCE    SU YAYINLARI    KUMBARA    AFİŞLER
 
 
 
SU TASARRUFU HİKAYE VE MASAL KİTAPLARI İLE DESTEKLENİYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Su Tasarrufu konusunda yürüttüğü çalışmalar kapsamında çocuk edebiyatı dalında tanınmış isimlerin kaleme aldığı hikaye ve masal kitaplarının dağıtımına başladı. 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü genelde tasarruf özelde su tasarrufu konusunda yürüttüğü çalışmaları yayınladığı hikaye ve masal kitapları ile destekliyor. Çocukların dünyasına hitap eden hikaye ve masal kitapları çocuk edebiyatında tanınmış isimlerin kaleme aldıkları eserlerden oluşuyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, genç arkadaşlarımızdan geri dönüşün daha iyi alındığını belirtti. Uzbaş, “Su tasarrufunda bilinç oluşturma çalışmalarımızı Konya il sınırlarına taşıyacağız. Su tasarrufu konusunda yürütülen çalışmaları gençlerimizin ve çocuklarımızın dünyasına hitap eden hikaye, masal gibi dokümanlarla da destekleyeceğiz.”dedi. 

Su tasarrufunun sadece evsel kullanımla ilgili olmadığını ifade eden Uzbaş, “Esas su tasarrufu tarımda yapılırsa, ciddi bir karşılığı olacaktır. Modern sulama teknikleri su tasarrufunun yanı sıra ürünü ve toprağı da koruyacaktır. Tasarruf çalışmalarımızda tarımsal sulamaya daha fazla yer veriyoruz. Merkezde ulaştığımız su tasarrufu bilinci oluşturma başarımızı taşrada yaptığımız çalışmalar ile de Konya il sınırlarına yaymayı hedefliyoruz.”dedi. 

Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen su tasarruf bilinci oluşturma çalışmalarında hikaye ve masal kitaplarının dağıtıldığını söyleyen Uzbaş, bu tür çalışmalar ile çocukların dünyasına daha kolay girildiğini ve kalıcı izler bıraktığını ifade etti.

Foto Galeri
 
Video Galeri