ANA SAYFA    SU TİMİ    EĞLENCE    SU YAYINLARI    KUMBARA    AFİŞLER
 
 
 
ÇOCUKLAR “TASARRUF AİLE”YLE BİLİNÇLENİYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, okullarında Kur’an-ı Kerim dersi alan öğrencilere yönelik su tasarruf bilinci oluşturma etkinlikleri kapsamında “Tasarruf Aile” isimli oyun sahneliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü su tasarruf bilinci oluşturma etkinlikleri kapsamında okullarda Kur’an-ı Kerim dersi alan öğrencilere “Tasarruf Aile” isimli tiyatro oyunu sahneliyor. Ramazan ayı boyunca 50 okulda ve şehrin muhtelif merkezlerinde sahne alacak olan “Tasarruf Aile” oyunu çerçevesinde; çocuklara tişört, bileklik ve hikâye kitabı hediye ediliyor.

BİR BİDON SU İÇİN KİLOMETRELERCE YOL YÜRÜYORLAR

"Su Bilinci Oluşturma" programına katılan KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, suyun önemine dikkat çekerek, su kıtlığı yaşayan ülkelerden örnekler verdi. Su yokluğuna bir gün bile katlanılamayacağını kaydeden Uzbaş, “Suyun ne kadar önemli olduğunun farkında mıyız? Hiç bitmeyecekmiş gibi, bizden sonra bir hayat olmayacakmış gibi kullanmamalıyız. Bakın evlerimizde muslukları açtığımızda istediğimiz kadar su geliyor. Ama su kaynaklarımız sınırlı bunu unutmamalıyız. Mesela Afrika ülkelerinde insanlar bir bidon su için kilometrelerce yol gidiyorlar. Bizler elimizdeki imkânların kıymetini iyi bilmeliyiz” dedi.

PROGRAMA KATILANLARA HEDİYELER VERİLDİ

KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş’ın yaptığı konuşmanın ardından tiyatro oyununa geçildi. Damla kostümleri ve seslendirmelerle sahne alan tiyatrocular, çocuklara unutamayacakları keyifli bir oyun sahnelediler. Çocuklarla bilgi yarışmasının da yapıldığı program sonunda tişört, bileklik ve hikaye kitabı dağıtıldı. Programa öğrencilerin yanı sıra aileleri ve öğretmenler de katıldı.